اولین تولید کننده فرومون هاي جلب کننده آفات در ایران
البرز، کرج
شنبه-پنج شنبه: 07:00 - 17:00

نام محصول : فرومون مینوز گوجه فرنگی
نام آفت : توتا ابسلوتا (Tuta absulota)
ماده موثره : هر کپسول حاوی8/0 و یا 5/0 میلی گرم ماده موثره جاذب پروانه نر توتا ابسلوتا می باشد.
جنس کپسول حامل: سلیکون رابر
مواد همراه: آنتی اکسیدانت و آنتی UV

توضیحات در مورد محل و چگونگی فعالیت آفت :

آفت مینوز گوجه فرنگی در سال های اخیر از مناطق بومی خود یعنی آمریکای جنوبی و بخصوص کشور های آرژانتین ،پرو، برزیل،بولیوی، ونزوئلا و اروگوئه ابتدا به کشور های اروپایی سپس شمال آفریقا و چند کشور آسیایی نظیر ژاپن و کویت و بحرین و در نهایت وارد کشور ما شده است. طول حشره بالغ 10 میلی متر و رنگ آن نقره ای با لکه های خاکستری- سفید می باشد. شکل تخم آنها ها بیضی به رنگ سفید تا زرد روشن و در سطح برگ ها دیده می شود. لاروها به رنگ سفید و بسته به محل تغذیه از سبز (برگ خوار ) تا قهوه ای (میوه خوار ) است و دارای 4 سن لاروی است . شفیره ها مخروطی و رنگ آن ها ابتدا سبز سپس قهوه ای ودر آخر قهوه ای تیره می گردد. این آفت به گل ، برگ، ساقه و میوه حمله می کند. میوه های آلوده لهیده و دارای حفره و کانال بوده و بازار پسندی آن را کاهش می دهد.
نوع تله :

برای این آفت تله آبی ،تله دلتا , ویا تله نوری به همراه فرومون می توان استفاده کرد. در صورت استفاده از تله آبی می توان یک قطره مایع ظرفشویی درون آب آن ریخت تا حشرات به دام افتاده غرق شوند و نجات نیابند. در صورت استفاده از تله دلتا چنانچه انبوه حشرات و یا گرد و غبار مانع چسبندگی گردد، باید یا صفحه چسبنده تعویض شود و یا مقداری چسب روی صفحه مورد نظر مالیده شود.

نحوه مصرف :

1- زمان استفاده : برای ردیابی قبل از ظهور آفت تا پایان فصل زراعی تله ها نصب گردند.
2- محل نصب تله و تعداد آن ها : برای ردیابی یک الی دو تله در هکتار و برای شکار انبوه بسته به شرایط محیطی بین 20تا 40 عدد فرومون به همراه تله مربوطه در هر هکتار (بر روی زمین و یا در ارتفاع کم ) نصب گردد.
3- آمار برداری: تله ها باید به طور مداوم سرکشی شده و تعداد حشرات به دام افتاده شمارش گردد تا زمان اوج فعالیت آفت مشخص شود.با شکار حشرات نر امکان جفتگیر حشرات ماده کاهش یافته و تخم ها فاقد نطفه می گردد. بهتر است هفته ای یک بار تله ها بازدید و شمارش انجام گیرد، پیشنهاد می گردد برای جمعیت های بالای آفت این زمان کاهش یابد.

4-تمیز کردن تله ها و زمان تعویض کپسول ها : در صورت استفاده از تله آبی می توان یک قطره مایع ظرفشویی درون آب آن ریخت تا حشرات به دام افتاده غرق شوند و نجات نیابند. در صورت استفاده از تله دلتا چنانچه انبوه حشرات و یا گرد و غبار مانع چسبندگی گردد، باید یا صفحه چسبنده تعویض شود و یا مقداری چسب روی صفحه مورد نظر مالیده شود. بعد از خارج کردن کپسول فرومون از فویل آلومینیمی 4 تا 6 هفته بسته به شرایط دمایی قدرت جلب کنندگی خود را حفظ
می نماید. بنابراین هر کپسول پس از سپری کردن این مدت بایستی تعویض گردد.

img_divider


فرومون ها باید تا زمان مصرف در بسته بندی اصلی نگهداری شود.آن ها در دمای 4 درجه سانتی گراد به مدت 2 سال ودر دمای18- درجه سانتی گراد تا 3 سال ماندگاری دارند.

هنگام عملیات نصب و بازدید از تله ها بهتر است از دستکش پلاستیکی یک بار مصرف استفاده شود و از آشامیدن و خوردن و سیگار کشیدن خودداری گردد. کپسول های مصرف شده و فویل آلومینیومی باز شده را داخل یک کیسه پلاستیکی گذاشته آن را گره زده و خارج از باغ در خاک دفن کنید

مزایای اصلی محصولات ما

هم اینک فرومون هاي تولیدي این شرکت در کپسول هاي ویژه اي که باعث افزایش عملکرد کیفی و زمانی آن ها می گردد، تزریق و به نحو مناسبی بسته بندي و آماده عرضه می باشد.این شرکت از این جهت در ایران بی رقیب است که ماده موثره فرومون های خود را به روش های گوناگون شیمیایی در آزمایشگاه ساخته وپس از فرمولاسیون بر اساس سویه های بومی ایران، در کپسول تزریق و بسته بندی می نماید، در حالی که معدود شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می نمایند ماده موثره را به شکل فرموله شده وارد کرده و تنها بسته بندی در ایران انجام می گردد.
نام محصول : فرومون مینوز گوجه فرنگی
نام آفت : توتا ابسلوتا
  ماده موثره : هر کپسول حاوی8/0 و یا 5/0 میلی گرم ماده موثره جاذب پروانه نر توتا ابسلوتا  می باشد.
جنس کپسول حامل: سلیکون رابر
مواد همراه: آنتی اکسیدانت و آنتی UV

علاقه مند به این محصول هستید؟ سفارش محصول