اولین تولید کننده فرومون هاي جلب کننده آفات در ایران
البرز، کرج
شنبه-پنج شنبه: 07:00 - 17:00

نام محصول: فرومون کرم جوانه خوار بلوط
نام آفت : توتریکس ویریدانا Tortrix viridian))
ماده موثره : هر کپسول حاوی ماده موثره جاذب پروانه نر کرم جوانه خوار بلوط می باشد.
جنس کپسول حامل: سلیکون رابر
مواد همراه: آنتی اکسیدانت و آنتی UV

توضیحات در مورد محل و چگونگی فعالیت آفت

این شب پره در ایران در سال 1362 گزارش شده است. میز بان آن در ایران فقط درخت بلوط است.ظهور این آفت در استان های ، کهکیلویه و بویراحمد ، فارس ، چهارمحال و بختیاری ، کردستان وآذربایجان غربی و همچنین اخیراً در شمال کشور گزارش گردیده است . با تغذیه لارو ها این حشره از جوانه ها و برگ های بلوط ، هر ساله موجب بی برگی کامل درختان بلوط می گردد . این حشره یک نسلی است و لارو آن دارای 5 سن لاروی است . حشرات ماده پس از جفت گیری تخم خود را به صورت 2 تا 4 تایی روی شاخه های جدایی قرار می دهند . در بهار لارو های جوان ضمن تغذیه از برگ های تار تنیده و برگ ها را لوله کرده ودر بین آن ها تبدیل به شفیره می شوند. حشره كامل شب پره اي است كه بالهاي جلوئي آن سبز روشن يكنواخت مي باشد حاشيه خارجي بال داراي نوار زرد است. بالهاي عقبي خاكستري مايل به تيره است و عرض حشره با بالهاي باز 9 تا 16 ميليمترو اندازه حشره ماده بزرگتر از نر مي باشد.

نوع تله

برای این آفت تله دلتا یا بالی توصیه می گردد. گرچه در هنگامی که آمار حشرات بالا است ویا زمانی که گرد وغبار زیاد است تله سطلی ویا قیفی موثر تر است.
1- زمان استفاده : برای ردیابی قبل از ظهور آفت تا پایان فصل زراعی تله ها نصب گردند.
2- محل نصب تله و تعداد آن ها : در هریک الی 10 هکتار به یک الی دو تله همراه فرومون در بالای شاخه های درخت نصب گردد.تله ها حتی الامکان با یکدیگر 50 متر فاصله داشته باشند.
3- آمار برداری: تله ها باید به طور مداوم سرکشی شده و تعداد حشرات به دام افتاده شمارش گردد تا زمان اوج فعالیت آفت مشخص شود.با شکار حشرات نر امکان جفتگیر حشرات ماده کاهش یافته و تخم ها فاقد نطفه می گردد. بهتر است هفته ای یک بار تله ها بازدید و شمارش انجام گیرد، پیشنهاد می گردد برای جمعیت های بالای آفت این زمان کاهش یابد.
4- تمیز کردن تله ها و زمان تعویض کپسول ها : هنگامی که لاشه حشرات زیاد شد و یا گرد وغبار عملکرد چسب تله را کاهش داد بایستی تله ها تمیز گردد ومقداری چسب به طلق کف تله مالیده شود. هنگام استفاده ازتله های سطلی مقدار کمی روغن خوراکی درون آن ریخته تا حشرات به دام افتاده و دیگر توانایی پرواز و فرار را نداشته باشند. هنگامی که لاشه حشرات در تله سطلی زیاد شد بایستی آن ها هم تمیز شوند برای این کار کافی است روغن داخل تله صاف شده و دوباره استفاده گردد. بعد از خارج کردن کپسول فرومون از فویل آلومینیمی 4 تا 6 هفته بسته به شرایط دمایی قدرت جلب کنندگی خود را حفظ می نماید. بنابراین هر کپسول پس از سپری کردن این مدت بایستی تعویض گردد.
توجه: از یک تله تنها برای یک فرومون خاص استفاده گردد به عبارت دیگر هرگز از فرومون های متفاوت در یک تله استفاده نشود.

img_divider

فرومون ها باید تا زمان مصرف در بسته بندی اصلی نگهداری شود.آن ها در دمای 4 درجه سانتی گراد به مدت 2 سال ودر دمای18- درجه سانتی گراد تا 3 سال ماندگاری دارند.
هنگام عملیات نصب و بازدید از تله ها بهتر است از دستکش پلاستیکی یک بار مصرف استفاده شود و از آشامیدن و خوردن و سیگار کشیدن خودداری گردد. کپسول های مصرف شده و فویل آلومینیومی باز شده را داخل یک کیسه پلاستیکی گذاشته آن را گره زده و خارج از باغ در خاک دفن کنید

مزایای اصلی محصولات ما

هم اینک فرومون هاي تولیدي این شرکت در کپسول هاي ویژه اي که باعث افزایش عملکرد کیفی و زمانی آن ها می گردد، تزریق و به نحو مناسبی بسته بندي و آماده عرضه می باشد.
این شرکت از این جهت در ایران بی رقیب است که ماده موثره فرومون های خود را به روش های گوناگون شیمیایی در آزمایشگاه ساخته وپس از فرمولاسیون بر اساس سویه های بومی ایران، در کپسول تزریق و بسته بندی می نماید، در حالی که معدود شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می نمایند ماده موثره را به شکل فرموله شده وارد کرده و تنها بسته بندی در ایران انجام می گردد.

   نام محصول: فرومون کرم جوانه خوار بلوط
  نام آفت : توتریکس ویریدانا Tortrix viridian))
 ماده موثره : هر کپسول حاوی ماده موثره جاذب پروانه نر کرم جوانه خوار بلوط می باشد.
  جنس کپسول حامل: سلیکون رابر
  مواد همراه: آنتی اکسیدانت و آنتی UV

علاقه مند به این محصول هستید؟ سفارش محصول