اولین تولید کننده فرومون هاي جلب کننده آفات در ایران
البرز، کرج
شنبه-پنج شنبه: 07:00 - 17:00

نام محصول : فرومون کرم ساقه خوار برنج
نام آفت : شیلو سوپرسالیس(Chilo suppressalis)
ماده موثره : هر کپسول حاوی 2 میلی گرم ماده موثره جاذب پروانه نر کرم ساقه خوار برنج می باشد.
جنس کپسول حامل: سلیکون رابر
مواد همراه: آنتی اکسیدانت و آنتی

توضیحات در مورد آفت و خسارت وارده :

کرم ساقه خوار برنج در حال حاضر مهمترین آفت مزارع برنج در شمال ایران می باشد. علائم خسارت در گیاه به دو صورت است. اگرگیاه جوان مورد حمله قرار گیرد ابتدا برگ میانی آن زرد شده و کم کم خشک می شود. چنانچه زمان خوشه کردن و گل دادن باشد، دانه ها در خوشه تشکیل نشده و خوشه ها خشک می شوند.

نوع تله :

برای این آفت تله قیفی یا سطلی توصیه می گردد

نحوه مصرف :

1- زمان استفاده : برای ردیابی قبل از ظهور آفت تا پایان فصل زراعی تله ها نصب گردند.
2- محل نصب تله و تعداد آن ها : در هریک الی 10 هکتار شالیزار به یک الی دو تله همراه فرومون به قیم هایی که در سطح بالای محصول قرار دارد نصب گردد.تله ها حتی الامکان با یکدیگر 50 متر فاصله داشته باشند.
3- آمار برداری: تله ها باید به طور مداوم سرکشی شده و تعداد حشرات به دام افتاده شمارش گردد تا زمان اوج فعالیت آفت مشخص شود.با شکار حشرات نر امکان جفتگیر حشرات ماده کاهش یافته و تخم ها فاقد نطفه می گردد. بهتر است هفته ای یک بار تله ها بازدید و شمارش انجام گیرد، پیشنهاد می گردد برای جمعیت های بالای آفت این زمان کاهش یابد.
4- تمیز کردن تله ها و زمان تعویض کپسول ها : هنگام استفاده ازتله های سطلی مقدار کمی روغن خوراکی درون آن ریخته تا حشرات به دام افتاده و دیگر توانایی پرواز و فرار را نداشته باشند. هنگامی که لاشه حشرات در تله سطلی زیاد شد بایستی آن ها تمیز شوند برای این کار کافی است روغن داخل تله صاف شده و دوباره استفاده گردد. بعد از خارج کردن کپسول فرومون از فویل آلومینیمی 4 تا 6 هفته بسته به شرایط دمایی قدرت جلب کنندگی خود را حفظ می نماید. بنابراین هر کپسول پس از سپری کردن این مدت بایستی تعویض گردد.
توجه : از یک تله تنها برای یک فرومون خاص استفاده گردد به عبارت دیگر هرگز از فرومون های متفاوت در یک تله استفاده نشود.

img_divider


فرومون ها باید تا زمان مصرف در بسته بندی اصلی نگهداری شود.آن ها در دمای 4 درجه سانتی گراد به مدت 2 سال ودر دمای18- درجه سانتی گراد تا 3 سال ماندگاری دارند.

هنگام عملیات نصب و بازدید از تله ها بهتر است از دستکش پلاستیکی یک بار مصرف استفاده شود و از آشامیدن و خوردن و سیگار کشیدن خودداری گردد. کپسول های مصرف شده و فویل آلومینیومی باز شده را داخل یک کیسه پلاستیکی گذاشته آن را گره زده و خارج از باغ در خاک دفن کنید

مزایای اصلی محصولات ما

هم اینک فرومون هاي تولیدي این شرکت در کپسول هاي ویژه اي که باعث افزایش عملکرد کیفی و زمانی آن ها می گردد، تزریق و به نحو مناسبی بسته بندي و آماده عرضه می باشد.
این شرکت از این جهت در ایران بی رقیب است که ماده موثره فرومون های خود را به روش های گوناگون شیمیایی در آزمایشگاه ساخته وپس از فرمولاسیون بر اساس سویه های بومی ایران، در کپسول تزریق و بسته بندی می نماید، در حالی که معدود شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می نمایند ماده موثره را به شکل فرموله شده وارد کرده و تنها بسته بندی در ایران انجام می گردد.

  نام محصول : فرومون کرم ساقه خوار برنج
  نام آفت : شیلو سوپرسالیس(Chilo suppressalis)
 ماده موثره : هر کپسول حاوی 2 میلی گرم ماده موثره جاذب پروانه نر کرم ساقه خوار برنج می باشد.
  جنس کپسول حامل: سلیکون رابر
  مواد همراه: آنتی اکسیدانت و آنتی

علاقه مند به این محصول هستید؟ سفارش محصول